MUHSİN BİLGİ KİMDİR?

1970 yılında Sakarya – Geyve – Taraklı ya bağlı Yeniköy doğumludur. İlkokulu babasının memuriyeti sebebiyle Geyve-Eşme Köyü ilköğretimde tamamladı. Ortaokul – Lise öğrenimimi Geyve ilçesinde tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü 1992 Güz Dönemi Mezun oldu.

1992-1996 Yılları arasında Serbest Muhasebeci olarak değişik firmalarda çalıştı. 07.01.1997 Tarihinden itibaren SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR olarak, Serbest Mali Müşavirlik Büro’su İşletmekte, kazandığı sertifikalar la da değişik firmalarda danışmanlık hizmetleri sunmakta olup, ortağı olduğu ve Ülkemiz de alanında ilk olarak konusunda uzmanlardan oluşan MUHSİN BİLGİ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş. ile de firmalar da Hile – Yolsuzluk ve Suistimal üzerine araştırmalar, Eğitim çalışmaları hizmetlerini sunmaktadır.

AYRICA KAZANDIĞI SERTİFİKALAR OLARAK;

1. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından 2002- 2005 yıllarında aldığı BİLİRKİŞİ SERTİFİKASI
2. Ankara – Hazine Müsteşarlığından 2004 yılında aldığı SİGORTACILIK BAĞIMSIZ DENETİM SERTİFİKASI
3. Ankara TURMOB – İstanbul Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Akademi si tarafından 2010 yılında ADLİ MUHASEBE UZMANLIĞI SERTİFİKASI

Uzmanlık Sertifikalarının Sahibi olup , internet web siteleri ile de Türkiye de alanında uzmanlardan oluşan, ekibe sahip olarak, hizmet sunmaya devam etmektedir.

Sahip olduğu sertifikalarla İstanbul da değişik mahkemelerde mali bilirkişilik yapmaktadır. Bunlar ;
Asliye Hukuk – Asliye Ceza Mahkemelerinde – İş Mahkemelerinde –Ticaret ve Vergi Mahkemelerinde BİLİRKİŞİ olarak ve ayrıca İstanbul Ticaret Odası MALİ EKSPER olarak görev yapmaktadır.
İngilizce bilmekte olup, üç çocuk babasıdır.

UZMANLIK ALANLARI:

— Vergi Usul Kanunu,
— Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi Kanunu,
— İthalat/ İhracaat Muhasebesi,
— Dernek ve Vakıf Muhasebesi, Kooperatifler,
— İş Kanunu – Tazminatlar,
— Çalışma Düzeni,
— Hürriyeti Kısıtlayıcı Fiiller, Şirketler Hukuku

Güncel web siteleri:
www.muhsinbilgi.com
www.bilirkisi.org
www.malidenetimhizmetleri.com
www.malidenetimhizmetleri.net
www.hiledenetimhizmetleri.com
www.adlimuhasebehizmetleri.com